KLERUS - szaty liturgiczne - producent
Translator
Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Pelerynka złota dla ministranta Pelerynka złota dla ministranta
Producent: polski
Cena: 69,00 zł
szt.
zobacz więcej
Cingulum Cingulum
Producent: polski
Cena: 22,00 zł
zobacz więcej
Komża ministrancka rzymska Komża ministrancka rzymska
Producent: polski
Cena: 85,00 zł
zobacz więcej

Ministranci służący do Mszy świętej powinni być ubrani odpowiednio do aktualnego okresu liturgicznego, dokładnie tak samo, jak kapłani odprawiający nabożeństwa. Strój ministrantów powinien zatem mieć nie tylko odpowiedni krój, ale także kolor.

Nasz sklep oferuje różnorodne stroje ministranckie - od najprostszych połączeń komży z pelerynkami po kolorowe sutanny. Mamy wszystko, czego potrzebuje ministrant, by móc pełnić posługę w trakcie Mszy świętej.

W co powinien być ubrany ministrant?

Podobnie jak księży, ministrantów obowiązuje konkretny strój liturgiczny. Lektorzy mogą nosić białe alby. W przypadku ministrantów dostępne są trzy opcje. Pierwszą z nich, a zarazem najczęściej wybieraną, jest proste połączenie białej komży z pelerynką w kolorze dopasowanym do charakteru odprawianego nabożeństwa - przykładowo w okresie zwykłym ministranci powinni nosić zielone pelerynki, a w czasie Adwentu fioletowe.

Drugą możliwością są klasyczne dwuczęściowe stroje - peleryna i spódnica na gumce w kolorach liturgicznych. Oczywiście również tutaj potrzebna będzie komża.

Ostatnią możliwością jest kolorowa sutanna dobrana do danego okresu liturgicznego. Jest to jednoczęściowy strój liturgiczny - nie wymaga noszenia pelerynki, spódnicy ani komży. Pod względem kroju wygląda podobnie jak sutanna kapłańska. Oczywiście brakuje tutaj koloratki.

Jakie stroje dla ministrantów dostępne są w ofercie?

Sklep Klerus.pl oferuje możliwość zakupu wszystkich dopuszczalnych strojów ministranckich - sprzedajemy alby, komże, pelerynki, dwuczęściowe stroje oraz odświętne sutanny. Szyjemy stroje ministranckie w różnych kolorach liturgicznych i różnych wymiarach.

Mamy również pelerynki dwustronne, dzięki którym ministranci mogą bez problemu dopasować ich kolor do charakteru danego nabożeństwa. Przykładowo zielono-czerwona pelerynka z jednej strony pasuje do okresu zwykłego, a po odwróceniu może być wykorzystana przy uroczystościach nawiązujących do Ducha Świętego oraz obrzędach Wielkiego Piątku i Niedzieli Palmowej. Trzeba tylko przypilnować młodego ministranta, żeby nie pomylił kolorów. W tej kategorii zawarliśmy również kolorowe cingula do przewiązywania alb - pozwalają one dopasować strój liturgiczny do danej uroczystości i utrzymują albę blisko ciała.

Wszystkie nasze szaty ministranckie uszyte są z wysokiej jakości materiałów zapewniających komfort noszenia i nienaganny wygląd. Prezentowane tutaj produkty powstają w całości w Polsce.

do góry
Szablony Shoper Modern™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl