KLERUS - szaty liturgiczne - producent
Translator
Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Kiedy kapłan zakłada albę?

Alba to jeden z podstawowych elementów stroju liturgicznego - kapłan zakłada ją pod stułę i ornat. Alby zakładane są przy każdej Mszy świętej oraz innych obrzędach liturgicznych wymagających noszenia stuły i ornatu.

Jakie alby kapłańskie dostępne są w ofercie?

Nasz sklep oferuje alby kapłańskie o różnych krojach, zarówno proste, jak i te z ozdobnym haftem w dolnej części. Wszystkie dostępne u nas alby są wykonane z wysokiej jakości materiałów zapewniających trwałość i przewiewność szaty.

Alba kapłańska - podstawa stroju liturgicznego

Alba jest długą, sięgającą od szyi po kostki, szatą zakładaną bezpośrednio na sutannę lub cywilne ubranie księdza. Zgodnie z regułami obrzędowymi, jest to element niezbędny, gdy wykonywane czynności liturgiczne wymagają noszenia stuły i ornatu (lub samej stuły). Diakoni noszą ją pod dalmatyką. W pozostałych przypadkach można ją zastąpić krótszą komżą. Albę mogą nosić również lektorzy i inne osoby usługujące przy Mszy świętej. Tradycyjnie wykonywana była z lnu, jednak obecnie alby szyje się też z innych materiałów. Jeśli alba nie zakrywa całkowicie ubrania przy szyi, należy założyć pod nią humerał. Alby przewiązuje się też cingulum, czyli pasem liturgicznym ze sznura (korzystają z niego także zakonnicy do przewiązywania habitów).

Alba kapłańska symbolizuje czystość ducha i serca oraz niewinność, z jaką ksiądz powinien przystępować do sprawowania obrzędów liturgicznych. Jest też symbolem wszystkich zbawionych Krwią Chrystusa i oddających cześć Bogu Ojcu.

Alby kapłańskie najczęściej są całkowicie pozbawione zdobień, choć dopuszczalne są ozdobne hafty lub koronki na mankietach i w dolnej części.

Alba kapłańska dla księdza i kanonika

Sklep Klerus.pl oferuje wysokiej jakości alby haftowane i proste uszyte w różnych stylach (m.in. francuskim). Szaty liturgiczne tego typu szyjemy w dowolnych rozmiarach z lnu, streczu, tropiku, bawełny i elanobawełny, co zapewnia przewiewność i wygodę codziennego użytkowania - cechy te są bardzo ważne, gdyż alba to najczęściej noszona szata liturgiczna. Wszystko powstaje na miejscu, dzięki czemu wszystkie oferowane w naszym sklepie produkty są w pełni polskie.

Życzymy udanych zakupów!

do góry
Szablony Shoper Modern™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl