KLERUS - szaty liturgiczne - producent
Translator
Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Biały ornat z symbolem IHS FP-50-B Biały ornat z symbolem IHS FP-50-B
Producent: polski
Cena: 315,00 zł
szt.
zobacz więcej
Biały ornat z ozdobnymi krzyżami Biały ornat z ozdobnymi krzyżami
Producent: polski
Cena: 225,00 zł
szt.
zobacz więcej
Biały ornat mszalny Biały ornat mszalny
Producent: polski
Cena: 140,00 zł
szt.
zobacz więcej
Biały ornat z krzyżami/209-B Biały ornat z krzyżami/209-B
Producent: polski
Cena: 225,00 zł
szt.
zobacz więcej
Ornat biały z pasem tkanym/249-B Ornat biały z pasem tkanym/249-B
Producent: polski
Cena: 225,00 zł
szt.
zobacz więcej

Ornat biały

Ornaty w kolorze białym symbolizują radość, czystość, światło i świąteczny nastrój. Szaty w tym kolorze używane są podczas Mszy świętych Okresu Wielkanocnego i Narodzenia Pańskiego oraz w Oficjach, ponadto mogą zastępować wszystkie inne kolory liturgiczne.

Jakie białe ornaty dostępne są w ofercie?

Oferujemy szeroki wybór ornatów z lekkiego,  przyjemnego w dotyku materiały. Wybierz biały ornat spośród dostępnych w różnych wzorach: m.in. z krzyżem cierniowym, wieńcem laurowym, z ozdobnym pasem, gładkie ozdobione satynową lamówką i inne. Każdy haft został dopracowany w najmniejszym szczególe.

Biel - najważniejszy kolor liturgiczny

Kolor biały właściwie od zawsze był utożsamiany z niewinnością, czystością i doskonałością. W tradycji Kościoła jest to również symbol moralnej czystości oraz radości i świątecznego nastroju. To właśnie w biel przyodziane są podobizny aniołów i świętych (biel jako kolor świętych widać m.in. przy przemienieniu na górze Tabor oraz w Apokalipsie św. Jana). Jest to też jeden z kolorów kojarzonych z Duchem Świętym - często jest on przedstawiany jako biała gołębica. Właśnie w takiej postaci ukazał się podczas chrztu Jezusa w Jordanie.

Kiedy kapłan zakłada biały ornat?

Czyni to z bieli właściwie najważniejszy kolor liturgiczny - ornaty białe zakładane są przede wszystkim na nabożeństwa w okresie Wielkanocy i Narodzenia Pańskiego oraz w święta dedykowane Jezusowi Chrystusowi (z wyłączeniem związanych z Jego męką). Biel nosi się również w dni świętych niebędących męczennikami. Jest to również kolor ornatów maryjnych. Ornat biały zakłada się również podczas udzielania sakramentów chrztu i małżeństwa oraz przy odprawianiu mszy pogrzebowych dzieci. To jednak nie wszystko - biały ornat może zastąpić każdy inny. Jest to więc jedyny kolor liturgiczny, który może być noszony na każdą okazję, niezależnie od aktualnego okresu w roku liturgicznym. Zobacz także ornaty w innych kolorach liturgicznych.

Ornaty białe o różnych wzorach

Sklep Klerus.pl oferuje szeroki wybór ornatów oraz innych szat liturgicznych. W prezentowanej tutaj kategorii ornatów białych można znaleźć różne wzory - od prostych, pojedynczych symboli krzyża zlokalizowanych na piersi, po ozdobne pionowe pasy biegnące przez całą długość ornatu wykończone bogatym haftem eucharystycznym (od frontu i na plecach).

Dominuje symbolika krzyża (m.in. krzyże jerozolimskie, łacińskie i greckie), ale można też znaleźć inne typowo chrześcijańskie symbole (m.in. hostię, haftowany monogram IHS czy chrystogram chi rho) oraz mniej bezpośrednie motywy roślinne, np. kłosów pszenicy czy winnych gron lub liści. Całość wykończona złoto. Dostępne są również ornaty franciszkańskie z charakterystycznym krzyżem w kształcie litery tau (krzyż św. Antoniego). Część prezentowanych ornatów jest wykończona satynową lamówką w kolorze złotym.

Jako producent oferujemy stroje liturgiczne uszyte z wysokiej jakości materiałów - każdy ornat wykonany jest z wysokiej jakości tkaniny gładkiej zapewniającej trwałość i przewiewność szaty. Do każdego zamówienia dołączona zostaje w komplecie stuła wewnętrzna w kolorze ornatu. Prezentowane tutaj ornaty są w pełni polskimi produktami.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą!

do góry
Szablony Shoper Modern™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl